bielizna, perfumy, wibratory

sex shop

siedziba

Start · Sex · Mięśnie Kegla - ćwiczenia mięśni Kegla - silna wagina

Mięśnie Kegla - ćwiczenia mięśni Kegla

Mięśnie Kegla to splot łonowo-guziczny odpowiedzialny za podtrzymanie organów wewnętrznych na swoim miejscu. To dzięki mięśniom dna miednicy możemy skakać, kaszleć, śmiać się bez ryzyka wypadania organów wewnętrznych z miednicy. Sprawne mięśnie Kegla zapewniają kontrolę pęcherza moczowego i umożliwiają nam świadome oddawanie moczu. Wreszcie też silne i wyćwiczone mięśnie Kegla gwarantują kobietom orgazmy waginalne. Nie bez znaczenia są te mięśnie podczas porodu. Niewidoczne, a jednak potrafią tak wiele. Warto jest zadbać o kondycję intymną chociażby po to by uniknąć dolegliwości nietrzymania moczu trapiącej wiele kobiet w okresie pomenopauzalnym. Lekarze ginekolodzy i seksuolodzy polecają kobietom ćwiczenia mięśni Kegla jako profilaktykę w wielu kobiecych schorzeniach i dysfunkcjach seksualnych.

Jak znaleźć mięśnie Kegla?Najlepszym sposobem na odnalezienie mięśni Kegla jest kontrolowane powstrzymywanie strumienia moczu podczas mikcji. Jeśli uda nam przerwać „sikanie” to stanie się to właśnie dzięki mięśniom Kegla. Możemy ten prosty test wykorzystać w podstawowym ćwiczeniu mięśni Kegla i kilkukrotnie zatrzymywać strumień moczu podczas jednego opróżnienia pęcherza. Warto w tym czasie liczyć, by mieć kontrolę nad czasem napinania i zwalniania skurczu mięśni Kegla. Oczywiście takie ćwiczenie nie może trwać długo a i sam pęcherz ma skończoną objętość. Warto zatem poznać inne skuteczne sposoby wzmacniania mięśni dna miednicy. Godne polecenia są ćwiczenia mięśni Kegla opublikowane w portalu dla kobiet Wagina.com.pl.

Mięśnie Kegla mają olbrzymi wpływ na doznania seksualne kobiety i jej partnera. Mocne mięśnie dna miednicy to dużo lepsza jakość życia intymnego, mniej bolesny i łatwiejszy poród, jak również prawie 100% gwarancja, że w późniejszych latach swojego życia unikniemy problemów związanych z nietrzymaniem moczu.
Dlatego też ćwiczenia mięśni Kegla polecane są przez specjalistów wszystkim kobietom bez względu na wiek. Pamiętajmy, że łatwiej jest zapobiegać problemom niż z nimi walczyć. Zatem do dzieła miłe Panie.