bielizna, perfumy, wibratory

sex shop

siedziba

Start · Sex · Portal Wagina, czyli cipka w centrum zainteresowania

Portal Wagina, czyli cipka w centrum zainteresowania

Działa od 2007 roku i odczarowuje kobiecą cielesność i erotykę, portal Wagina – absolutnie kultowe miejsce w sieci… i to nie ze względu na swoją popularność, co na fakt, że w tym portalu ma miejsce kult. A czczona jest cipka.

Trudno nazywać intymne części ciała kobiety. Język polski jest pod tym względem ubogi: mamy terminy medyczne i wulgaryzmy. Słów miłych i bezpiecznych w zasadzie nie ma, poza tymi, które sami wymyślamy w swoich domach i związkach.

Wagina czy cipkaNie ma ładnej nazwy: cipka, pipka brzmią raczej wulgarnie, wagina jest trochę medyczna i odwołuje się tylko do wnętrza. Musi być zatem problem również z myśleniem o tej części ciała, myślimy przecież słowami. Cipka to miejsce centralne kobiety. Jednoczy ciało i psyche, tam zagnieżdża się  życie, egzystuje rozkosz i cierpienie. Wagina to część ciała pulsująca, unerwiona, żywa. Z rozchylonymi wargami sromowymi mniejszymi zarysem może przypominać serce. Jest bardzo fizyczna, umięśniona, unaczyniona i fizjologiczna, ze swoistymi funkcjami, wydzielinami, położona w pobliżu narządów wydalania. Jednocześnie jednak bardzo wrażliwa. Cipka jest narządem fizycznej miłości i siedliskiem odczuć seksualnych. W końcu to przedsionek w głąb, do macicy, gdzie rodzi się życie.
Określenie wagina jest coraz częściej używane przez kobiety na określenie narządów płciowych z wyłączeniem macicy. Rzeczywiście nieczęsto zdarza się, żeby dziewczętom pozwalano na poznawanie swojej waginy, odkrywanie jej niepowtarzalnej budowy.

W portalu Wagina.com.pl możecie przeczytać o tym jak różne kultury postrzegają cipkę. Szczególnie ciekawe są artykuły:
Kabazza: wagina ma takie orgazmy na jakie zasłużyła
Cipka w tantrze
Pussy Portraits: bo cipka niejedno ma oblicze
Vagina dentata
Wagina przyczyną bojkotu reklam tamponów
Bogini Wagina
Cipka jest święta: o mnichu, który sławił cipki

Ponadto w portalu Wagina odnajdziecie ciekawe informacje na temat seksu, seksualności i praw kobiet: wyniki badań naukowych, ciekawe analizy psychologiczne i poradniki seksualne.