bielizna, perfumy, wibratory

sex shop

siedziba

Start · Sex · Wagina i wulwa - zdjęcia cipek

Wagina i wielka ściana wulw

Brytyjski rzeźbiarz Jamie McCartney zgromadził około 400 gipsowych odlewów kobiecych krocz (wulw, potocznie, cipek). Choć nazwa projektu artystycznego jest myląca, bo wagina tu była trochę nieobecna, ale pomysł jest ciekawy. Swoista prowokacja artystyczna skłania do zapoznania się z różnorodnością kobiecości, bo nie ma dwóch identycznych cipek. Każda wulwa jest inna, a i sama wagina to kameleon.

wagina, wulwa, zdjęcia cipekKażdy z odlewów wulwy (cipki) jest unikalny i pochodzi od innej kobiety. W artystycznej akcji wzięło ok. 400 kobiet z całego świata w wieku od 18 do 76 lat. Swoje wulwy udostępniły matki i córek, bliźniaczki, a nawet mężczyźni transseksualnych. Reakcje na ten projekt były zdecydowanie pozytywne.

To nie tylko sztuka! McCartney chce, aby zatrzymać się, popatrzeć i posłuchać. Chce, przykuć uwagę za pomocą humoru, a następnie edukować jak normalne kobiety naprawdę wyglądają.


Kobiece genitalia są tak różne, jak twarze, czy linie papilarne. Choć to oczywiste, to wydaje się, że same kobiety o tym nie wiedzą. Kobiety w pogoni za wyimaginowanym, „doskonałym” wyglądem decydują się na operacje krocza (labioplastyka, waginoplastyka). Pod nóż trafia łechtaczka, wargi sromowa, a nawet wagina. Te zabiegi chirurgiczne są niezwykle niebezpieczne, bo grożą uszkodzeniem nerwów, a tym samym przekreślają szansę na orgazm.